כיצד ניתן לטפל בבעיית האפטות בחלל הפה בשנת 2024?

כיצד ניתן לטפל באפטות באפטות בחלל הפה בשנת 2023 ?

למרבה הצער בשנת 2023 עדיין אין תרופת "פלא" שמביאה להחלמה מיידית לתופעת האפטות או בשמם הלועזי “כיבים בפה” . 

אך תפסיקו לדאוג בתור אחד שסבל כל החיים מאפטות…. אני כאן בכדי לעזור לכם !!

אפטות היא בעיה נפוצה וכואבת שמשנה את חוויית האדם במהלך ארוחה, שתייה חמה או קרה ולעיתים קרובות אפילו בצורת הדיבור. הפתרון לאפטות בחלל הפה יכול להיות מאוד מאתגר, אבל עם הידע הנכון והתחייבות לטיפול מתמיד אנו יכולים למצוא פתרון להפסקת היווצרות האפטות לתמיד!

מהם אפטות? ובאיזה צורה הן מופיעות בחלל הפה ?

אפטות הן כוויות קטנות כמו פצעים שמתרחשים בחלל הפה ( הלשון והחיך) בדר”כ הן מופיעות כעיגולים מחוספסים בצבע לבן, צהוב או אדום. האפטות יכולות להיות מעצבנות מאוד וליצור תחושת כאב, אבל בדר"כ הם אינם מייצרות בעיות רפואיות גדולות וחולפות בעצמם בין 6-10 ימים . אך במקרים רבים ישנם אנשים מבוגרים וילדים הסובלים מאפטות באופן כרוני כל כמה חודשים ברמת כאב חזקה.

 

טיפול לאפטות בפה ובלשון

 

מהו גורם היווצרות אפטות בחלל הפה? וואו! שאלה מעניינת ביותר!

אוה! אפטות בחלל הפה הן לא דבר נעים, אבל אנחנו כאן כדי לעזור! הרבה מאוד סיבות יכולות להביא להוויצרות האפטות בחלל הפה שלנו כמו למשל :מתח ולחץ, שינויים ברמת ההורמונים, תזונה לא נכונה, חומציות בכיבה – כן לכל אלו יש השפעה משמעותית להיווצרות האפטות בחלל הפה. תחשבו לדוגמא שאנו חולים אז חום הגוף שלנו עולה, כך גם אם אפטות, הגוף שלנו במצוקה ומאותת לנו בעזרת חומציות מן סוג של כוויה בפה או בלשון .

 

הנה כמה המלצות מהירות להקל את כאב האפטות בזמן הופעתם:

– להשתמש בתרסיס או במשחות מיוחדת לאפטות (בית מרקחת) מקלות קצת על הכאב.
– יש להמנע מאוכל חריף או מתוק, שעשוי להחריף את האפטה.
– גרגור של של מי מלח במים, שעשוי לעזור להרגעת האפטה.
– בזמן ארוחה שכואב לשתות משקה מוגז, עדיף סודה לשתייה או משקה מוגז ללא צבעי מאכל
– במידה והסבל ממש בלתי נסבל הכי טוב לרדת לשורש הבעייה ולהשתמש בטיפול טבעי לאפטות בפה ובלשון

האם תופעת האפטות בפה נפוצה בישראל ?

לפי הנתונים ישנם מספר רב של אנשים בארץ ישראל שמתמודדים עם אפטות בחלל הפה, התופעה של אפטות בחלל הפה היא בעיה נפוצה ביותר בארץ ישראל. מאות אלפי אנשים סובלים מתחושת כאב, גירויים ודיכוי במגוון התנהגויות שמשתנות לאחר היווצרות האפטות
בעיה זו משפיעה לא רק על הבריאות הפיזית של האנשים, אלא גם על איכות החיים שלהם. התחושה של אי-נוחות בחלל הפה גורמת לעתים לבעיות כעס , חוסר תיאבון ,דיכאון , בעיות בזוגיות ועוד….

האם יש תרופה לאפטות בחלל הפה ?

בעולם הרפואה עדיין אין תרופה מוחלטת לאפטות בפה. אפטות בפה היא מחלה שמאתגרת אנשים ורופאים מרחבי העולם, ולמרבה הצער, לא קיימת תרופה שמביאה לשחרור מלא ממנה, אם זאת ישנם טיפולים זמינים לטיפול באפטות בחלל הפה כמו למשל תרופות ללא מרשם בבתי מרקחת המעניקים רווח והקלה מיידי לתחושת הכאב, אך זהו טיפול זמני ולא מונע מאפטות להיווצר שוב ושוב.

 

אתם סובלים מאפטות באופן כרוני? כנראה שהמדריך לטיפול טבעי באפטות שכתבתי יכול בהחלט לעזור לכם לשים סוף להופעת האפטות בפה אחת ולתמיד !!